Şəhid balası, şəhid yadigarı...
Vətən fədaisinin əmanəti...
Onlar böyüdükcə, yaşa dolduqca atalarının kim olduğunu anlayacaqlar. "Sən şəhid oğlusan!", "Sən şəhid qızısan!" sözlərini qürurla dinləyəcəklər.
Bu müqəddəs ad onlara təsəlli gətirəcək, həyat eşqi və mübarizə ruhu aşılayacaq. Bu gün isə onlar bütün cəmiyyət üçün bir əmanətdir.
Şəhid əmanəti!
Şəhidlərimizin əmanətlərinə sahib çıxmaq, onları qorumaq, hər bir anlarında yanlarında olmaq bizim borcumuzdur.
Daha bir şəhid ailəsində sevincli anlar yaşanıb. Füzuli rayon Əhmədbəyli kəndindəki şadlıq saraylarının birində Şəhid Elgün Paşayevin oğlu İlham üçün kiçik toy məclisi keçirilib.
"Den.az" xəbər verir ki, Şəhidin məzarının ziyarəti ilə başlayan tədbirdə balaca İlhamın yaxınları, doğmaları, rayon ictimaiyyət nümayəndələri, təhsil aldığı məktəbin rəhbərliyi, müəllim kollektivi və eləcə də Şəhid ailələri yaxından iştirak ediblər.
Balaca İlhamın doğmaları onların yanında olduqları üçün məclis iştirakçılarına minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.
Sonra çıxışlar edildi, təbriklər səsləndirildi.
Daha sonra bir-birindən gözəl musiqilər, mahnılar səsləndirildi, rəqslər ifa edildi.
Qeyd edək ki, İlhamın atası Paşayev Elgün İlham oğlu 2020-ci oktyabrın 15-də Füzuli uğrunda gedən döyüşlərdə qəhrəmancasına Şəhidlik zirvəsinə ucalıb.Şəhid Paşayev Elgün İlham oğlu Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq sərəncamına uyğun olaraq ölümündən sonra "Vətən uğrunda", "Cəsur döyüşçü", "Füzulinin azad olunmasına görə", "Xocavəndin azad olunmasına görə" medalları ilə təltif olunub.
Şəhidimizin ruhu şad, oğlunun kiçik toyu mübarək olsun.
Böyük toyunu görək, Şəhid balası !