Cristiano Ronaldo bu ilin əvvəlində "UR Cristiano" adlı YouTube kanalını açanda, uşaqları ona "Ata, MrBeast səndən daha yaxşıdır" deyib. Bu, futbol əfsanəsinə internetin ən məşhur simalarından biri ilə video çəkmək ideyasını verib.
Den.az xəbər verir ki, nəhayət bu baş verib və 30 noyabrda yayımlanan video bir neçə saat ərzində 7 milyondan çox baxış toplayıb.
Ronaldo və MrBeast "Al-Nassr" stadionunun meydançasına çıxarkən Ronaldo MrBeast-ə bir oyun təklif edir. Oyun zamanı hər ikisi müxtəlif məsafələrdən topu qapının ortasındakı MrBeast-in karton fiquruna vurmalı idilər. Hər məsafə üçün müxtəlif xal dəyəri təyin edilmişdi. Məsafə artdıqca karton fiqurların sayı artırdı.
"Futbol oynamaqda dəhşətəm," deyə MrBeast zarafat edir, Ronaldo isə ona vurma texnikasını öyrətməyə çalışır.
"Ronaldo məni öyrədir. Düşünürəm ki, insanlar bunun üçün bir milyon dollar ödəyərlər," deyə MrBeast bildirir.
915 karyera qolu vurmuş Ronaldo, azarkeşlərin onu maraqlandıran əsas sual ilə qarşılaşır:
"1000 qol vuracaqsan?" deyə MrBeast soruşur.
Ronaldo isə belə cavab verir:
"Bunun üçün iki il də oynamalıyam."
Çağırış 30 metrlik məsafəyə çatdığında, Ronaldo oyunu bir az daha çətinləşdirir, MrBeast isə oyuna başqa bir qayda əlavə edir.
Ronaldo deyir:
"Əgər üç topluq vuruşda birini belə vura bilməsəm, sən oyunu qazanacaqsan."
MrBeast isə cavab verir:
"Əgər növbəti üç vuruşda onu vursan, bütün abunəçilərimi sənə ötürəcəyəm. Əgər vurmasan, sən bütün abunəçilərini mənə ötürəcəksən."
Nəticədə, azarkeş qalib gələrək milyon dollar qazanıb.
Video artıq 300 milyondan çox baxış toplayıb.