Ezoterik ekspertlər təkid edirlər ki, bürc dairəsinin bütün nümayəndələri arasında şans onun əlinə axdığı kimi görünür.
Den.az lent.az-a istinadən xəbər verir ki, bu, Oxatandır - xəyalları ən çox gerçəkləşən bürcdür. Və hamısı ona görə ki, Oxatan təkcə qeyri-adi şanslara malik deyil, həm də həyata optimist baxır. Bu bürcün öhdəsindən gələ bilməyəcəyi heç bir vəzifə yoxdur. Deyəsən, uğur yolunda ona heç nə mane ola bilməz, istənilən maneəni asanlıqla dəf edir.
Oxatanlar həmişə ən yaxşıya inanırlar, başqalarının yalnız maneələri gördüyü fürsətləri görürlər. Bu bürc heç vaxt yeni şeylər sınamaqdan qorxmur, cəsarətlə hərəkət edir və risk almağı bilir, bu da onu çox vaxt əziz məqsədinə aparır.
Bundan əlavə, Oxatan güclü bir himayədarı, şans və bolluq planeti olan Yupiterə malikdir. Oxatan bürcünü həqiqətən şanslı edən bu səmavi qoruyucudur. Bu insanlar ilk dəfə bir işdə uğur qazanmasalar belə, kainat onlara mütləq yeni şanslar verəcək və onların həyat təcrübəsi hətta uğursuzluqlardan da faydalanmağa kömək edəcək.
Bununla belə, astroloqlar xəbərdarlıq edir: şansın həmişə Oxatan tərəfində olması üçün onlar həmişə irəli getməli və heç bir çətinlikdən qorxmamalıdırlar. Çünki yalnız maneələri dəf etməklə bu bürc daha güclü, cəsarətli və uğurlu olur.