Xaçmazda şəxsiyyətlər parkı əsaslı təmir olunub
"Den.az" -ın yerli bürosunun məlumatına görə, əsaslı təmir olunan Şəxsiyyətlər parkında yeni dekorativ ağac və gül kolları əkilib, oturacaqlar qoyulub. Ərazidə avtomobillərin rahat və təhlükəsiz hərəkəti üçün asfalt örtük vurulub, velosiped həvəskarları üçün xüsusi zolaqlar ayrılıb, piyada keçidləri salınıb.
Xaçmaz Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Elnur Rzayev, Yeni Azərbaycan Partiyası Xaçmaz rayon təşkilatının sədri Məhəmməd Balaqadaşov və bir qrup ziyalı əsaslı təmir olunan parkda yaradılan şəraitlə tanış olublar. Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Elnur Rzayev Xaçmaz şəhərində, eləcədə qəsəbə və kəndlərdə abadlıq, quruculuq işlərinin mərhələli şəkildə davam etdiriləcəyini bildirib.
Sakinlər yaradılan şəriti yüksək qiymətləndirib, görülən işlərə görə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevaya minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.
Parkın mərkəzindən keçən avtomobil yolunun bərpa edilməsi isə sürücülər Heydər Əliyev prospekti ilə birbaşa hərəkət etməsinə imkan yaradır.
Həmçinin parkı iki hissəyə ayıran yeni avtomobil yolu inşa edilib. Yeni yol sürücülərə Heydər Əliyev prospekti ilə birbaşa hərəkət imkanı yaradır.