Abşeron Rayon İcra Hakimiyyətinin təşkilatçılığı ilə Saray bələdiyyəsi tərəfindən Novruz bayramı münasibəti ilə prospekt və qəsəbənin digər küçələrində iməclik aksiyası keçirilib.
Den.az xəbər verir ki, iməclikdə Saray qəsəbə bələdiyyəsinin işçiləri iştirak ediblər.
Aksiya çərçivəsində işıq dirəkləri və yol hərəkəti nişanları yuyularaq təmizlənib, küçələrdə yol kənarlarında təmizlik işləri aparılıb, qurumuş ağaclar doğranıb, yarpaqlar və məişət tullantıları toplanaraq xüsusi texnikalar vasitəsi ilə ərazidən götürülüb.
Saray qəsəbə bələdiyyəsinin sədri, şəhid Vidadi Zalovun atası Nizami Zalov bildirib ki,bu kimi iməcliyin keçirilməsində məqsəd ekoloji vəziyyətin sağlamlaşdırılması, cəmiyyətdə ekoloji mədəniyyəti, təbiətə qayğını təbliğ etmək ənənələrini davam etdirmək və ətraf mühitin qorunmasına töhfə verməkdən ibarətdir.İməclik aksiyalarının mütəmadi olaraq davam etdirilməsi nəzərdə tutulub.